
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 34 MHz |
| Type | Fixed Inductors |
| Q Factor | 75 |
| Current Rating | 480 mA |
| DC Resistance (DCR) | 630 mΩ |
| Inductance | 12 µH |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05568
Ext.Price$0.05568
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05568 | $0.05568 |
| 10 | $0.02784 | $0.27840 |
| 50 | $0.02487 | $1.24350 |
| 100 | $0.02222 | $2.22200 |
| 500 | $0.01985 | $9.92500 |
| 1000 | $0.01773 | $17.73000 |
| 3000 | $0.01584 | $47.52000 |
| 5000 | $0.01415 | $70.75000 |
| 10000 | $0.01264 | $126.40000 |
